Nadace pomůže neziskovému sektoru

16.09.2020

Také letos pomůžeme spolkům a jednotlivcům ze Slovácka v podpoře jejich neziskových aktivit v oblasti kultury, sportu, zdravotní a sociální péče či různorodé zájmové činnosti. Vyhlášeným grantem chceme především reagovat na ekonomické problémy, které postihly neziskový sektor v důsledku paniky ze šíření onemocnění COVID-19.
Obrací se na mne velké množství lidí a často od nich slyším, do jak těžké situace se k vůli pandemii dostali, a také jak v případě neziskového sektoru pokulhává pomoc ze strany veřejných institucí. Podporu ukončují i mnozí sponzoři, kteří se sami v důsledku pandemie dostali do existenčních problémů.
Přestože situace není dnes lehká pro žádnou firmu, rozhodl jsem se, že ani letos naše nadace nepřeruší dvě desítky let trvající tradici pomoci neziskovému sektoru. Proto i letos vyhlašujeme grant, jehož prostřednictvím chceme alespoň částečně pomoci těm neziskovým projektům, na nichž koronavirová pandemie zanechala největší následky. Současně chci dát motivaci všem dalším spolkům k tomu, aby ve své záslužné práci, spojené s kulturou, sportem a sociální či zdravotní pomocí, nadále pokračovaly.
Novinkou letošního grantového řízení je jeho spojení s podporou zahraničních stáží studentů středních a vysokých škol. Právě tomuto účelu jsou vyčleněny všechny finanční prostředky, které pobírám za výkon svých politických funkcí. Z tzv. studijního fondu bylo do této chvíle podpořeno více než sto studentů, mezi něž nezávislá komise složená z řad studentů a pedagogů rozdělila více než šest milionů korun.
Žádost o nadační příspěvek mohou podávat všichni zájemci nejpozději do 31. října 2020, a to prostřednictvím jednoduchého online formuláře na webu www.nadacesynot.cz, kde také najdou další podrobnosti.

Ivo Valenta 
Zadavetel/zpracovatel: Strana soukromníků České repoubliky
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!