Boj proti zákazu propagace vína, piva a slivovice

Na ministerstvu zdravotnictví se asi všichni doslova zbláznili. Připravují totiž zákon, který má drakonicky omezit propagaci všech druhů alkoholu. Tedy vína, piva i slivovice. A přiznám se, že větší snůšku nesmyslů jsem už dlouho neviděl.

Podle návrhu tohoto zákona by např. vinaři jako živé bytosti už nikdy nesměli osobně propagovat víno nebo na každém plakátu třeba i ke slavnostem vína by muselo být výrazné varování v rozsahu minimálně 20 procent plochy plakátu. Ale ministr zdravotnictví Adam Vojtěch jde ještě dál. Chce zakázat také bezplatné nabízení vzorků alkoholických nápojů široké veřejnosti za účelem jejich propagace. Jinými slovy vzkazuje k nám na Moravu, že chce zrušit všechny tradiční košty vína a slivovice.

To mu přeci nesmíme dovolit! Se svými kolegy jsme proto spustili petici, ke které se může připojit každý, kdo se chce společně s námi postavit proti této regulační chobotnici české vlády. A můžu vás slíbit, že jako slovácký senátor využiji všech svých možností, abych takový nesmyslný zákon zarazil hned ve výskoku.

Ivo Valenta 
Zadavetel/zpracovatel: Strana soukromníků České repoubliky
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!